► ČESKY ◄ :: ENGLISH

Masivní dubové podlahy a dřevěné fasády CARMAN

Naše společnost Carman, a.s. nabízí masivní dubová prkna vhodná nejen na podlahy v interiérech ale i na venkovní obklady do exteriérů. Dub je tradičně jedna z nejvíce odolných dřevin, používaná pro svou odolnost již našimi předky. Dub je nejkvalitnější evropskou dřevinou, jedná se o tvrdou a vysoce trvanlivou dřevinu, dříve se z ní vyráběly železniční pražce a lodě, dubovými kůly se zpevňovaly hráze rybníků apod.
Masivní dubové podlahy a obklady vyrábíme z dubového dřeva, které produkujeme a sušíme na vlastní pile.

Dubové masivní podlahy – podlahy na celý život

Po generace byly masivních dřevěné podlahy samozřejmou součástí každého obydlí a snad žádný jiný materiál pro své mnohé vlastnosti není vhodnější na interiérové podlahy než dřevo.
Vyrábíme podlahy v rustikálním dekoru — neopakovatelná kombinace kresby a přirozených odstínů dřeva činí z každé podlahy Váš vlastní unikát, který vždy Vaše oči překvapí něčím novým. Dřevěná podlaha téměř nepodléhá módním trendům a tak stářím neztrácí na hodnotě, ale naopak získává osobitou patinu a duši. Při každém kroku po dřevěné podlaze se dotýkáte přírody.

Výhody našich masivních dubových podlah:

  • 100 % přírodní produkt.
  • 100 % české dřevo - masivní dubová prkna.
  • Vysoká životnost jedinečný nezaměnitelný vzhled vhodný pro moderní i historické interiéry.
  • Možnost dodání různých rozměrových variant na zakázku.
  • Jednoduchá montáž univerzální využití – vhodné nejen na podlahy ale i vnitřní a vnější obklady.
  • Hřejivost - na rozdíl od jiných materiálů je dřevo špatným vodičem tepla a vynikajícím izolantem. Proto při kontaktu se dřevem není odváděno tělesné teplo a vzniká hřejivý, pohostinný vjem.
  • Hygienické vlastnosti - povrch dřevěné masivní podlahy se snadno udržuje v čistotě a omezuje tak vznik živné půdy pro roztoče, kteří způsobují dýchací a kožní problémy.
  • Ekologie - dřevo je trvale obnovitelnou přírodní surovinou.

Dubové masivní obklady – vysoce odolná dřevina na venkovní využití

Dubová prkna je možno využít na veškeré druhy venkovních obkladů. Vysoce trvanlivé dřevěné stavební prvky, podbití, exteriérové obklady a další.